sobota, 17 listopad 2018 22:58

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą 2018

1. Msze św.7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o godz.6.30. W tygodniu o 8.00 i 17.00. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

2. Dziś w naszej Parafii gościmy ks. kleryka Roberta Bielau z WSD w Pelplinie którego serdecznie witamy.

3. Przez listopad przed Mszą św. o 16.30 są odmawiane wypominki i Różaniec św za zmarłych. Również  jest odprawiana Msza św. wspólna za zmarłych poleconych w wypominkach. Pamiętajmy o zmarłych w modlitwach i wypominkach. Kartki na wypominki można w dalszym ciągu składać w kancelarii parafialnej lub na tacy. Zachęcam do wypominek rocznych.

4. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej.

5. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Bądźmy solidarni przy budowie naszej świątyni.Taca dzisiejsza na WSD w Pelplinie.

6. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Czecha1.

7. Solenizantom, jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny. Są kalendarze na 2019r.

9. Opłatek na wigilijny stół będzie roznoszony po poświęceniu w grudniu. Jeśli ktoś potrzebuje szybciej do wysłania to proszę o podejście na plebanię. Proszę o nie nabywanie opłatka od osób obcych.

10. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem, a więc zakończenie roku liturgicznego.

11. Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

12. W liturgii Kościoła wspominamy:

•   19 XI – bł. Salomea (†1268), zakonnica;

•   20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863r. sybirak, karmelita, wychowawca księcia bł. Augusta Czartoryskiego;

•   21XI – Ofiarowanie NMP

•   22XI – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

• w piątek KSM. Zapraszamy młodzież.

• zbiórka ministrantów w sobotę o 11.30.

• Scholka w sobotę o 10.00 w salce parafialnej.

• Dzieci zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o 12.00, a o 11.45 śpiew i modlitwa.

• Spotkanie rodziców dzieci Komunijnych w przyszłą niedziele po Mszy św. o 12.00

• Kandydaci do sakramentu bierzmowania  w wyznaczone dni

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Wandę Dublinowską l.84 z ul. Marusarzówny, oraz Hildegardę Okrój l.88 z ul. Łasaka. Polećmy Bożemu miłosierdziu ...Dobry Jezu…